Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

Kurumsal web siteleri, işletmenizin kimliği yansıtan, güncel teknolojileri kullanan ve profesyonel olarak tasarlanmış internet siteleridir.

Günümüzde kurumsal internet sitelerinin bir çoğu, site yöneticisi tarafından güncellenebilir şekilde yapılmaktadır. Bu sitelerin arka planında içerik yönetim sistemi (IYS) veya Content Management System (CMS) olarak adlandırılan yazılımlar bulunmaktadır. Bu yazılımlarla çalışan internet sitelerine halk arasında güncelleme panelli internet siteleri de denilmektedir. Bu yazılımların ilk sahip olma maliyetleri olsa da ilerleyen zamanlarda güncelleme konusunda getirdiği kolaylık, hız ve maliyet avantajı sebebi ile tercih edilmektedir.

teSoft, kendi bünyesindeki yazılım mühendisleri tarafından geliştirdiği teSoft® yazılımı ile müşterilerine, stabil, sorunsuz ve esnek bir IYS yazılımı sunmaktadır. Kurumsal web tasarım için teSoft® kullanmak, güncelleme kolaylığı sağlar. 

teSoft, profesyonel tasarım anlayışı ile, brief aşamasından test aşamasına dek, projenizi özenle ve titizlikle tamamlar. Kurumsal web tasarım projelerinde bir çok ulusal marka teSoft'e güvendi, sıra sizde...

Peki doğru bir web tasarımı nasıl yapılır?

Yapılacak tasarım adım adım gerçekleştirilir. Web sitenizin renkleri, teması ve her ayrıntısı farklı birer aşamada gercekleştirilir. Biraz bu süreçten bahsedelim isterseniz. Biz teSoft ekibi olarak web tasarımına analiz aşamasıyla başlarız. Bu tasarımın gözlem kısmı diyebiliriz. Özverili bir gözlem-kıyas döngüsü söz konusudur. Bu aşamayı biraz daha açacak olursak eğer;

Ekibimiz tarafından tasarımı yapılacak firmanın sektörüyle ilgili araştırmalar, rakip firmalardan üstünlük ve farklılık adına incelemeler yapılır. Çünkü bilinmeyen bir işin tasarımı başarılı yapılamaz. Doğru bilgi ve beceriyle birleştirilerek bu bilgiler doğrultusunda daha verimli çalışmalar elde edilir. Derinlemesine yapılan bu sektör araştırması firma sahibine özgün bir tasarım vermenin en önemli parçasıdır. Tarafımızdan gerçekleştirilen bu aşamalardan sonra toplanan veriler analiz edilerek uygun tema tasarlanır. Son aşamada da ise uzmanlarımız tarafından web sitenize en uygun tasarım Photoshop ve Illustrator gibi profesyonel programlar kullanılarak tasarlanıp ardından kodlaması yapılır.

web-tasarim-gecis