Web Tasarım Temel İlkeleri Nelerdir? - teSoft Web Tasarım Temel İlkeleri Nelerdir? - teSoft SEO Algoritması Olan BERT Nedir?

Her işte olduğu gibi web tasarım işinde de belli başlı bir takım ilkeler vardır. Bu ilkeler aynı zaman bir bütünün parçalarını oluşturduğu için zincirin her bir halkası ayrıca önemlidir.

Burada üzerinde duracağımız husus ilkeleri yerinde ve zamanında işlem sırasına koymak ve bu düzeni hedef kitleye yansıtmaktır. Bundan sonrası kendiliğinden gelecektir. Aşağıda konu başlıkları halinde ele aldığımız web tasarım ilkeleri ve bu hususta dikkat edilmesi gereken hususları maddeler halinde sıraladık.

İçerik

Faaliyette bulunduğunuz iş kolunun ana temasını oluşturan içerik unsuru web tasarımı için birinci ve en önemli adımdır. Her şeyden önce içerik konusuna karar verilmeli ve çalışmalar bunun çerçevesinde genişletilmelidir. İyi hazırlanmış bir içerik müşteri ya da sosyal kitle hedeflerinize kendinizi daha iyi anlatmanızı, kulaktan kulağa hızlı bir şekilde yayılarak hızlı bir şekilde tanınmanıza yol açar. Web tasarım faaliyetlerinin küçük bir noktadan başlayarak hızla yayılması ve günümüzde dünyaya yayılmasının çıkış noktalarının hemen hepsinde doğru hazırlanmış içeriklerin payı oldukça büyüktür.

Tasarım

Web tasarımlarında dikkat çekmek bakımından en önemli unsur ise tasarımdır. İnsanlar online siteleri dolaşırken logo, şekil ve slogan gibi özelliklerle dikkat çekecek tasarımlar için bel kemiğini oluşturan önemli bir faktördür. Ancak burada üzerinde durulacak husus tasarımların içeriklerle bir bütün oluşturabilmesi ve bu sayede doğru çağrışım yaptırabilmesidir.

İşlevsellik ve Kolay Kullanım

Kaliteli bir web tasarım için her unsurun birbirini tamamladığından bahsetmiştik. İçerik ve tasarım kısımlarına yeterli özenin gösterilmesi tek başına yeterli olmaz. Web sitenizi ziyaret edecek misafirleriniz, müşteriler ve faaliyetleriniz için çalışırken site hizmetlerini kullanan çalışanlarınız için işlevsellik ve pratik kullanım özelliği her bakımdan fayda sağlar. İnsanlar kısa yoldan, kısa sürede ve uğraştırmadan en iyi sonuca götürecek yolları tercih ederler. Kurumsal web sitenizdeki işlevsellik özelliği onu daha fazla tercih edilir kılacak ve bu sayede rakiplerinizden bir adım önde olabileceksiniz.

Tüm bu kriterlere dikkat ederek profesyonel çalışmalar ortaya koyarlar ve güçlü bir reklam unsuru elde ederler. Rekabet unsurlarının oldukça önem kazandığı günümüz şartlarında zamanı iyi kullanmak ve piyasada güçlü bir öneme sahip olmak olmazsa olmaz bir gerekliliktir.

Bu yazı 15.05.2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Benzer Yazılarımız