Seo Nasıl Yapılır? - teSoft Seo Nasıl Yapılır? - teSoft SEO Algoritması Olan BERT Nedir?

SEO Nedir? “SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır.Google dahil yandex, bing gibi bütün arama motorlarında dönüşüm sağlayan kelimelerde ilk sayfaya gelmek ve üst sıralara çıkmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan işlemlerin, ziyaretçi ve arama motoru dostu bir site oluşturmak için optimizasyonların iyileştirilmesi işlemlerine SEO (Search Engine Optimization) denir.

Seo çalışmasında ilk 8 kelimeye öncelik verilmektedir ve çalışma 6 ay boyunca yapılmaktadır. 

Domain bazlı seo, içerik bazlı seo, ürün bazlı seo gibi müşterinin isteklerine göre seo optimizasyonu yapılacaktır.

Çok yakında blok bölümünde seo ile ilgili açıklamalar bulacaksınız.

Seo Uzmanı Seo Nasıl Yapar ?

SEO uzmanı site içi optimizasyon yaparken, kodlama tarafında yapılması gereken değişiklikleri yazılımcıya doğru bir şekilde aktarabilmeli; içerik ve pazarlama departmanları ile koordineli çalışabilmelidir. Pazarlama biriminden de gerektiğinde bilgi alarak SEO çalışmalarına yön verebilmelidir. SEO uzmanlığı bu kadar önemlidir. Umurız bu önemi kavramışsınızdır.

seo-nasil-yapilir

Seo Nasıl Yapılır?

Son yıllarda SEO sektöründeki hızlı büyüme ve giderek artan talep paralelinde SEO uzmanlığı ve SEO firması sayısı artsa da, bilgi, deneyim ve uzmanlık noktasında istenilen seviyeye gelinemedi. SEO uzmanı, herşeyden önce arama motorlarında iyileştirme için gereken tüm analiz, değerlendirme, uygulama, takip ve raporlama periyotlarının tamamına hakim olarak bu çalışmaların eksiksiz yürütülmesini sağlayan kişidir.

SEO uzmanının bilgi ve çalışma alanı, bununla kısıtlı değil. Sektörün gelişim sürecini, rakiplerin çalışmalarını analiz etmek, siteye yapılabilecek olası anti SEO girişimleri konusunda önlem almak ve bu yöndeki çalışmaları engellemek de, iyi bir SEO uzmanından beklenen görevler arasında.

Bu yazı 15.05.2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Benzer Yazılarımız